Wybór koloru mikrocementu to niełatwa sprawa, szczególnie do łazienki gdzie chcielibyśmy pokryć większość ścian, podłogę a nawet blat z umywalką, zabudowę meblową. Zobaczcie jak poradziała sobie z tym wyzwaniem nasza Pani inwestor w swoim Apartamecie.
Uzyskanie efektu stiuku betonowego wymaga dłuższego nakładu czasu pracy i zazwyczaj jest opcją dodatkową przy standardowy montażu mikrocementu.
Najczęściej stosowany na powierzchniach małej architektury, mniejszych podłogach.
W Apartamencie ApartPark betonstuc został położony na:
– powierzchni podłogi – umywalce zintegrowanej z blatem – na skrzydłach drzwi licowanych Sekret drzwi – na ścianach, przycisku Geberit – w strefie prysznica, panelu odpływu – na skrzydłach zabudowy meblowej |
Efekt stiuku betonowego o którym często opowiadam i pokazuję na grupach dyskusyjnych jest połączeniem autorskiej techniki dekoracyjnej oraz odpowiednio dobranemu mikrocementowi.
Aby udało się uzyskać taki efekt, należy zastosować materiał jednokomponentowy czyli gotowy mikrocement, tutaj korzystam w prodktów fabryki StonAge z Holandii oraz Sibland w Portugalii.
Sygnuję przy tym markę własną opartą na w/w kompenentach.
Dzięki technice aplikacji uzyskuję określone parametry na powierzchni, szczególnie podłogi, która staje się solidna, odporna na uszkodzenia podczas eksploatacji.
Sukces efektu betonstuc i przepięknych wzorów, ozdobnych lekkich żyłek jak również spontanicznie powstających ozdobnych obszarów zawdzięczam przede wszystkim doświadczeniu, zrealizowanych relizacjach jak również duży wpływ na efekt mają sami inwestorzy, którzy dzięki otwartości na nietuzinkowe rozwiązania, chętnie współpracują ze mną podaczas montażu.
betonstuc by jm dekor
Sam sposób jest banalnie prosty, należy przygotować pyszną kawę, coś dla ucha, rozgrzewamy ręce i niebawem mamy efekt gotowy. Obwiązuje zasada spontanicznej aplikacji, każdy z nas ma inną rękę i efekt będzie zawsze niepowtarzalny, spektakularny, wyjątkowy.
Tak jak w Aprtamencie w Świnujściu.